زندگی شبانه

زندگی شبانه یکی از ویژگی های تفرج گاه های اژه است، سالن ها با صدای موسیقی زنده یا ترانه های ترکی و انگلیسی دیده می شود. املاک در آلانیا احتمالاً برای همه در میان سالن های انگلیسی و ایرلندی و تفریحات و سرگرمی ها چیزی پیدا می شود.

زندگی شبانه در استانبول را می توان در خیابان استقلال (Istiklal Cadassi) و خیابان های اطراف در منطقه تکسیم و خلیج اروپایی بوسفور (Bosphorusi) یافت. در قسمت قدیمی شهر فضای عربده کشی وجود ندارد بنابراین اگر مایلید شام را در سکوت صرف کرده و زود به تخت خواب بروید بهترین مکان برای شماست. املاک البته پاتوق های کلاهبرداری نیز وجود دارند که مقادیر نجومی از شما می گیرند و اگر نخواهید پول بدهید به زور کیفتان را در می آورند اما تعداد این مکان ها بسیار اندک است.

سالن های شبانه اشرافی به سبک ترکی به نام (Gazinos) ، عصر هنگام موسیقی فولکور پخش کرده و نمایش دارند. معمولاً شام و نوشیدنی نیز در این برنامه گنجانده می شود. اغلب تورها یک برنامه عصرگاهی را در بسته پیشنهادی خود می گنجانند.

در غیر این صورت هتل ها و آژانس های مسافرتی می توانند برای آن برنامه ریزی کنند. به هر حال یافتن یک سالن دشوار نمی باشد. برای کسانی که مایلند بپردازند سالن های وجود دارد و برخی از آنها ارزش امتحان کردن را دارند.

استانبول دارای سالن های بی نظیری است. همچنین سالن های با حضور دی جی ها، موسیقی زنده، نوشیدنی و کارکنان زیبا وجود دارند. جدای از موسیقی پاپ ترکی، جاز، تکنو، راک، هاوس، گاراژ، هیپ هاپ، درام اند باس، تریپ هاپ، نیو ویو، اسکا، رگا و موسیقی ایرلندی همگی در برخی سالن ها اجرا می شوند.

ترکیه به گونه ای نسبت به زندگی ناسالم مردد و دوسیه گرا است اما با این جال همانند کشورهای غربی شوق بسیاری نسبت به خوانندگان ترکیه نیز وجود دارد و چند بار و نمایش خوانندگان به صورت رده بندی وجود دارد

.

سالن ها

با این که ترکیه یک کشور اسلامی است دارای ممنوعیت فروش الکل نمی باشد. آبجو فروشی جیمز جویس، هری جاز (حیات رجنسی)، هیال قهوسی (گافی شاپ با موسیقی زنده ترکی در بی اوقلو) و بسیاری دیگر از آن جمله اند. همچنین در آتاکوی (جنوب غربی شرق) و اورتاکوی و ببک در بوسفوروس نیز سالن های وجود دارند. این تفریح گاه دارای خیابان های مخصوص است.

موسیقی پاپ

ترکیه دارای صحنه های پاپ پر شوری بوده و از ریتم های فولکوریک، آهنگ های سنتی، تانگو، عرب و پاپ غربی استفاده می کنند. ستاره های پاپ ترک مشهور مصطفی صندل، نیلوفر و رقص باله سزن آکسو هستند. آلانیا مردم ترکیه به مسابقات ترانه یوروویژن علاقه شدیدی دارند سرتاب ارنر در سال ۲۰۰۳با ترانه “هر طور که بتوانم” برنده شد. تارکان نیز سوپراستار ترکیه است که در خارج کشور نیز طرفداران بسیاری دارد. ترانه سپمارک او توسط هالی والانسی به نام KiSS.KiSS به زبان انگلسی بازخوانی شد

.

نمایش روز و صدا

شما می توانید از ژوئن تا سپتامبر از نمایش های رایگان نور و صدا در مسجد آبی لذت ببرید. (نیمکت های تماشا میان این مسجد و ایاصوفیه چیده می شوند). این نمایش هر شب ساعت ۹آغاز می شود که به صورت ملودراماتیک به تاریخچه استانبول مرتبط است.

و در عین حال نورهای رنگارنگ معماری بی نظیری از مسجد آبی را به نمایش میگذارد. گزارش به زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا ترکی به نوبت پخش میشود

.

موسیقی کلاسیک و سینما                                                      

مرکز فرهنگی آتاترک در میدان تکسیم برنامه های اپرا، باله و کنسرت های سمفونی را از اکتبر تا مه برگزار می کند. این دوره جشنواره بین المللی استانبول است که از اواسط ژوئن تا اواسط جولای برپا شده و این شهر میزبان موسیقیدانان و نوازندگان سرتاسر دنیا است. جاز در استانبول بسیار محبوب است و بسیاری از سالن ها دارای باندهای زنده ای هستند که در تعطیلات پایان هفته اجرا دارند. سینماهای بسیاری نیز داراستقلال کادسی قرار دارد که سیل عظیم فیلم ها را به نمایش میگذارند. روی پوسترها به کلمه اورژینال دقت کنید، این کلمه بدین معناست که فیلم ها به زبان اصلی و با زیرنویس ترکی پخش می شوند. در غیر این صورت فیلم ها دوبله هستند.