ما بعد از یکماه و بررسی بسیار یه آپارتمان خریدیم و تمام مراحل اقامت و افتتاح حساب در بانک رو طی کردیم، فهمیدیم به چه شکل باید آپارتمان خرید کدوم بانک برای ایرانی ها (بدلیل تحریم ) حساب باز میکنه و بعد از گذشت این چند ماه زندگی در آلانیا یاد گرفتیم از کجا خرید کنیم، املاک در آلانیا به چه شکل خرید کنیم، کی باید خرید کنیم و ……..

من آدم وطن پرستی هستم، نه اینکه از سایر مردم و کشورهای دیگه بدم بیاد، نه اگر اینطور بود به ترکیه نمی آمدم. اما اعتقاد دارم باید شان و منزلت ایرانی در تمام دنیا حفظ بشه و ایرانی ها باید یاد بگیرن به هم احترام بزارن تا دنیا بهشون احترام بزاره. املاک در آلانیا بنا بر این در این وبلاگ سعی من اطلاع رسانی صحیح، بر اساس قوانین روز ترکیه به هموطنانم خواهد بود، تا خدای ناکرده دچار ضرر و سرخوردگی نشوند و آلانیا به واقع براشون بهشت باشه.

 خرید ملک

۱- خرید ملک از شرکت های سازنده (انبوه ساز) بصرفه است اما این شرکت ها بصورت مستقیم ملک خود را به مشتری ارائه نمی کنند و اگر هم بفروشند خدمات اقامت و سایر کمک ها را به شما نخواهند داد. لذا می بایست از طریق دفاتر املاک اقدام نمود. دفاتر املاک ترک خدمات خاصی ارایه نمیکنند مگر آنکه کارشناس فارس زبان داشته باشند که لزوم گرفتن اقامت و کمک در این زمینه را میدانند.

* ترانسفرفرودگاهی و درون شهری و اقامت رایگان سه روزه  به شرط خرید ملک

*  اخذ اقامت کشور ترکیه

*  افتتاح حساب بانکی در بانک ترکیه

* دریافت وام ۵۰ درصد خرید مسکن از بانک های ترکیه ( در شرایط خاص برای ایرانیان به دلیل تحریم)

۴- تنظیم قرارداد به زبان فارسی و ترکی که البته در صورت اختلاف، بخش فارسی در دادگاه های ترکیه قابل بررسی است.

۵- گرفتن سند ملک ( تاپو) به نام خریدار و یا خریداران ( تا دو نفر )

پیش خرید ملک

اصولا ملک در ترکیه بر خلاف ایران از رشد کمی در سال برخورداره و این نقطه قوت کشور ترکیه است که تورم سالانه، ماهانه و روزانه !! مانند ایران نداره. بنابر این کسانی که قصد دارند با خرید یا فروش ملک سود مناسب ببرند می بایست ملک را پیش خرید کنند :

* در شروع پروژه روی خاک

* در هریک از مراحل پیشرفت پروژه

که در هر صورت اگر سند تفکیکی ملک آماده باشد قابل انتقال به نام خریدار بوده، وام تعلق میگیرد و مراحل اقامت انجام می شود. آلانیا اگرچه ساختمان هنوز بنا نشده باشد. اما تاکید میکنم فقط از طریق املاک معتبر و شرکت های سازنده معتبر این خرید سود آور است.

بزرگترین سوال در مورد خرید ملک در ترکیه ؟؟

 من میدانم که ایرانیان و کلا خارجی ها در دبی با خرید ملک چه مشکلاتی داشتند و شاید دولت ترکیه هم میداند و نمی خواهد این تجربه تلخ برای بار دوم اتفاق بیفتد. بنا بر این شرایط خرید ملک به این صورت است:

۱- شما از عرصه سهم می برید( یعنی از خاک ) بر خلاف دبی

۲- سند ملک مادام العمر است

۳- ملک شما ارث می رسد به وراث مانند ایران

خرید از سوپرمارکت های زنجیره ای

فروشگاه های میگروس، شوک، هاسبول، ۱۰۱،کارفور و …. همگی در آلانیا شعبه دارند و یک روز در هفته حراج واقعی میگذارند، شما باید روزهای حراج رو به خاطر بسپارید و در این روزها خرید نمایید. علاوه بر این هر وقت مشغول پیاده روی هستید سری به این فروشگاه ها بزنید و اجناسی که به صورت معمول و نزدیک درهای ورود در سبدها حراج شده خریداری نمایید.

املاک-در-آلانیا ، املاک در آلانیا ، املاک ، آلانیا ، املاک_در_آلانیا

منبع: وبلاگ rambod6814