چرا آلانیا؟ 

آلانیا به عنوان مقصد مورد علاقه گردشگران اروپایی از سالهای گذشته بوده است. قرنهاست، ایرانیان زیادی نیز به کشور ترکیه رفت و آمد داشته اند. املاک در آلانیا با توجه به رشد اقتصادی ترکیه در سال های گذشته و سیاست های حمایتی دولت ترکیه سرمایه گذاران خارجی زیادی جذب صنعت گردشگری ترکیه شده اند. در زیر برخی از دلایل سرمایه گذاری در ترکیه را برای شما توضیح خواهیم داد

  • مدت زمان پروازی کوتاه ایران به ترکیه و مشترکات فرهنگی و تاریخی
  • رشد اقتصادی و روند روبه رشد لیر ترکیه در سالهای اخیر باعث جذب سرمایه های خارجی شده و همین موضوع باعث شد صنعت ساختمان سازی و املاک شده است اما همچنان ارزش ملک و آپارتمان های نو ساز و مدرن در ترکیه بر حسب متر مربع از بسیاری از کشور های منطقه و اروپایی کمتر است.
  • هزینه های نگه داری، تعمیر ساختمان های دارای استخر، اسپا، سونا و جکوزی به مراتب کمتر از کشور های همسایه و به طبع کشور های اروپایی می باشد. تعرفه ی اخذ و استفاده از برق، آب و سایر خدمات نیز به مراتب کمتر از ایران و اروپا می باشد.
  • کیفیت ساخت، مصالح و مواد به کار رفته در ساخت و ساز و دکوراسیون واحد ها بر طبق استاندارد های اروپایی می باشد. اسکلت ساختمان ها طبق قوانین ترکیه باید از بهترین مواد و مستحکم ترین محاسبات مهندسی در برابر زلزله و فرسایش باشد. طبق قوانین ترکیه تمام ساختمان های مدرن می بایست از فشار آب یکسان، لوله کشی و برق کشی استاندارد برخوردار باشند و در طول مدت ساخت مرتبا از سوی نهاد های مسئول بر کنترل کیفیت؛ نظارت دائمی اعمال می شود.
  • اقامت در آلانیا میتواند در روزهای آفتابی،گرم و پر هیجان تابستان باشد و یا در روزهای ملایم و آرام تر زمستان همراه باشد. کشاورزی و باعذاری آلانیا یکی از حسن های بی شمار این شهر می باشد که در تمامی فصول سال ساکنین خود را از میوه و محصولات کشاورزی تازه برخودار میکند.
  • امکان دسترسی به هتل های لوکس و اقتصادی، واحد های اجاره ایی متناسب با هر بودجه ایی یکی دیگر از مزایای شهر آلانیاست که باعث انتخاب آن توسط گردشگران بی شماری می شود.
  • در روزهایی که بحث عضویت ترکیه در اروپا مطرح است، سیاست های کشور ترکیه مبتنی بر گسترش روز افزون صنعت گردشگری گذاشته شده است.
  • گسترش و نو سازی فرودگاه Gazipasa باعث ورود مستقیم و بی دردسر مسافرین از اقصی نقاط جهان شده و همین امر باعث رشد منطقه و ایجاد خدمات مبتنی بر صنعت گردشگری شده است.

سعی ما همواره بر مشاوره درست و صحیح به مشتریان مان بوده است تا بتوانند سرمایه ی خود را در مکانی درست، مقرون به صرفه و با تحقیقات کامل به کار بگیرند.

آلانیا به ترکی: Alanya

نام شهری تاریخی در کشور ترکیه است که در ۱۳۵ کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. املاک در آلانیا در این شهر اماکن مسکونی و توریستی فراوانی وجود دارند.آلانیا از شمال به رشته کوه های توروس و از جنوب به دریای مدیترانه و از شرق به قاضی پاشا و از غرب به ماناوگات و سیده منتهی می شود.آلانیا به دلیل موقعیت استراتژیکی خود که در یک شبه جزیره ی کوچک در دریای مدیترانه در پایین کوههای توروس قرار گرفته است همیشه به عنوان یک دژ محکم برای بسیاری از امپراطوری های مستقر در مدیترانه مانند بطلمیوسی و سلوکی و روم و بیزانس و امپراطوری عثمانی به شمار رفته است.آلانیا بزرگترین اهمیت سیاسی خود را در قرون وسطی تحت حکومت سلطان علاالدین کیقباد که نام شهر از اسم او گرفته شده بدست آورد.بسیاری از نقاط دیدنی و تاریخی آلانیا آثار بجا مانده از سلطان کیقباد است مانند برج قرمز و کارخانه کشتی سازی و قلعه آلانیا است.

قلعه سلجوقی که در سده ۱۳ میلادی ساخته شده، مانند تاجی بر سر شبه‌جزیره آلانیا قرار دارد. همچنین قلعه ۸ ضلعی و تاریخی قلعه دختر نیز از مکان‌های دیدنی آلانیا است.

نام‌ها

نام این شهر در طول قرن ها چندین بار تغییر کرده است . آلانیا در زبان لاتین به نام Coracesium و در یونانی به نام Korakesion از واژه ی Luwian Korakassa به معنای “شهر برآمده” مشهور است.کلیسای کاتولیک روم هنوز هم نام لاتین آن را در سلسه نام های شهربه رسمیت می شناسد. تحت امپراطوری بیزانس این شهر به نام Kalonoros یا Kalon Oros در زبان یونانی به معنای “کوه زیبا/خوب” مشهور شد. سلجوقیان نام شهر را به علائیه تغییر دادند که از نام سلطان علاالدین کیقباد گرفته شده است. در قرن ۱۳ و ۱۴ تاجران ایتالیایی شهر را به نام Candelore یا Cardelloro نام گذاری کردند.

در سال ۱۹۳۰ مردم آلانیا باخبر شدند که آتاتورک قصد دارد روز ۹ مارس از آسپندوس در آنتالیا بازدید کند.کمیته ای از شهر برای خوش آمدگویی به آتاتورک به آنتالیا رفت.این کمیته به رهبری حمداله امین پاشا از آتاتورک برای بازدید آلانیا دعوت نمود.آتاتورک به آنها گفت که در سفری دیگر از آلانیا بازدید می کند. آلانیا در بازدید آتاتورک از آنتالیا در سال ۱۹۳۱ او بنا بر قولی که به مردم آلانیا در سال گذشته در آسپندوس داد، به آلانیا آمد و با دیدن موزهای سبز و باغ های پرتقال و قلعه آلانیا و برج قرمز و کارخانه کشتی سازی احساس شگرفی کرد. سال ۱۹۳۵ مصطفی کمال آتاتورک از شهر بازدید نمود و نهایتاً با تغییر حرف “i” و “e” در واژه ی Alaiye نام شهر را به آلانیا تغییر داد که گزارش شده است به دلیل یک تلگراف اشتباهی در سال ۱۹۳۳ اتفاق افتاده است.[۶]

تاریخچه

آلانیا در طول تاریخ، بخشی از سرزمین کیلیکیه (Kilikya) و همچنین بخشی از سرزمین پامفیلیا (Pamfilya) محسوب می‌شد و بخشی از امپراتوری ایران بود سپس زیر سلطه و حاکمیت یونانیها و رومی‌ها درآمد. در دوره امپراتوری روم شرقی نیز به آن نام (Kolonoros) به معنای «کوه زیبا» داده شد. علاءالدین کی‌قباد، پادشاه سلجوقی در سده ۱۳ میلادی نام شهر را به «علائیه» تغییر داد. نهایتاً آلانیا در سال ۱۴۷۱ میلادی، ضمیمه امپراتوری عثمانی گردید

آب و هوای آلانیا

آلانیا دارای تابستان گرم با آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای و زمستان‌های بارانی و مرطوب است. این شهر در حوضهٔ مدیترانه ‚ منطقه نیمه گرمسیری فشار بالا که بیشتر باران آن در طول فصل زمستان می‌بارد و تابستان‌های طولانی و گرم و خشک از خود به جا می‌گذارد قرار دارد که باعث می‌شود که هیت توریسم آلانیا از شعار “جایی که خورشید لبخند می‌زند” برای معرفی شهر استفاده کنند. حفره‌های طوفانی گاهی اوقات که به ساحل نزدیک می‌شوند گرداب‌های دریایی بدون ابر را با خود می‌آورند. حضور رشته کوه‌های توروس در مجاورت دریا باعث ایجاد مه می‌شود که به نوبهٔ خود رنگین کمان‌های قابل مشاهده را در بسیاری از صبح‌ها ایجاد کند. به دلیل هوای معتدل مدیترانه‌ای آلانیا بارش برف در این شهر ممکن نیست اما به دلیل ارتفاع بالای کوه‌های توروس در فصل زمستان منظرهٔ جالب پوشیده شدن کوه‌های توروس از برف در روزهای گرم آلانیا از شهر دیده می‌شود. دریا در آلانیا سالانه یک متوسط دمای ۲۱٫۴ درجه سانتیگراد و دمای متوسط ۲۸ درجه سانتیگراد در ماه آگوست دارد.

اماکن دیدنی آلانیا

غار داملاتاش

غار چاتاک

رودخانه دیم یا دیم چای

منطقه پیکنیک کادی پینار و اوُبا

منظره تراس شهر آلانیا

ارک استراحتی اولاش

ییلاقها و تفرجگاههای شهر آلانیا

تفرجگاه دره توربه لیناس

پلاژهای شهر آلانیا

قلعه سلجوقی (آلانیا)

برج قرمز(Kızıl Kule)

کارخانه کشتی سازی دره سپادره(sepadere canyon)

قلعه احمدک(Ehmedek)

دروازه منحنی(Egri Gate)

خانه و موزه آتاتورک

مجسمه آتاتورک

کاروانسراهای آلانیا

شهر باستانی آیتاپ(Iotap)

سواحل آلانیا(کلئوپاترا و کیقباد)