قسطنطنیه،  را با عنوان ۳۳۰ BC میشناختند ، آلانیا استانبول مدرن  امروز  بزرگترین شهرترکیه است . با جمعیتی حدود ۱۷ میلیون نفر، استانبول به یکی از بزرگترین شهرها در جهان تبدیل شده است .  مثل اکثر نقاط دیگر ترکیه ، استانبول نیز از زیبایی های طبیعی و تصاویر معماری بزرگ سرشار است . و باز ، درست مانند اکثر نقاط ترکیه ، بخش املاک و مستغلات استانبول نیز بسیار شناخته شده و مورد توجه است . فروش خانه در آلانیا بسیاری از مردم ، ایده خرید آپارتمان در استانبول دارند ، و این ایده تا کنون بسیار خوب برای اقتصاد ترکیه  و برای تامین منافع خریداران  کار کرده است.

حقیقت این است که عده کثیری از مردم  سراسرجهان ، به ویژه انگلیسی ها ، در املاک و مستغلات  استانبول سرمایه گذاری مینمایند . بسیاری از کسانی که به عنوان گردشگر به اینجا می آیند ، عمیقا درعشق این شهر سقوط کرده و گرفتار آرزوی اقامت دائم در استانبول میگردند . به غیر از آثار باستانی ، مکان های تاریخی معماری ، استراحتگاههای زیبا و سواحل ، یک مفهوم جدید و ابتکاری ، تبدیل میل اجاره یک آپارتمان در استانبول  به  تولد  میل، داشتن یک خانه در استانبول ، وجود دارد.

اما برای مردم جای سوال است که ما چگونه می توانم در استانبول محل اقامتی که خوب و برای ما مناسب باشد را پیدا کنیم ، و چگونه ما مطمئن باشیم که فروشنده ملک را با قیمت مناسب به ما ارائه میکند ؟ پاسخ ، دراستانبول به طور خاص فقط استراحت نموده و  مقاله  ،شما چگونه میتوانید به خرید ملک در ترکیه اقدام نمائید، را مطالعه مینمائید .

زمانی که به شکارخانه رویائیمان میرویم ، اولین و مهمترین چیزی که بایستی در ذهن داشته باشیم ،  این است که بدانیم  خانه رویائیمان چه مشخصاتی دارد . اقامت در استانبول می تواند از محلی به محل دیگر متفاوت باشد ، متراژهای مختلف و آپارتمانهای ارزان در استانبول ، در داخل قلب شهر و یا در حومه ، در دسترس بودن ملزومات و غیره.
گام بعدی پیدا کردن یک عامل املاک و مستغلات محلی و یا یک فروشنده املاک  در منطقه ای که  شما به دنبال  خانه هستید . آپارتمانهای فروشی در استانبول به وفور در دسترس هستند، اما عامل املاک واسطه اصلی انتقال حق مالکیت به خریدار واقعی است  . املاک در آلانیا مطمئن باشید که  به خوبی در مورد اصالت و داشتن مجوزفروش ملک ، به قدرکفایت  بررسیهای لازم انجام گردیده است .
اگر برای خرید ملک به عامل املاک و مستغلات خود اعتماد ندارید ، مهم نیست چقدربرای شما قابل اعتماد باشد یا اینکه شما در مورد اوچه فکری  بکنید ، مسئله مهم آگاهی از روند بازار املاک در ترکیه  و شناختن املاک با قیمت مناسب است . دیده شده است که کسانی که با روابط خانوادگی ، و یا افرادی که از طریق ملاقات آشنا میشوند ، غالبا” منجربه خرید با قیمت حتی بیشتر از قیمت فروش عادی و بدون تخفیف میشود .
اقامت در استانبول توسط مهاجران بازار در حال ظهوری است، و بنابراین شما بایستی آگاه باشید که کلاهبرداری در اینکار زیاد است . بهتر است با حرف یکنفر تصمیم گیری نکرده و با مشاوران حقوقی و کارشناسان و حتی مردم محلی مشورت کنید. دانستن آنچه دردنیای واقعی املاک و مستغلات اتفاق می افتد برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در استانبول و تنها زمانی که مطمئن شوید که  همه چیز، از جمله تمام تشریفات قانونی، مطابق با مقررات دولت ترکیه  است ، کار بسیار معقولیست .

هرگز در محل عقب مانده مستقر نشوید  به خاطر اینکه شما  مقدار زیادی پول پرداخت میکنید. توجه کنید که چقدر در دراز مدت مهم است . همیشه محل آبرومندانه قابل قبول است. چه آنهایی که زرق وبرق دارند  و مقرون به صرفه نیستند هرگز در این منطقه زندگی خود را به خطر نیاندازید. آپارتمان ارزان در استانبول بزرگترین جاذبه های این روز است، اما به یاد داشته باشید که هر یک و همه چیز  جوانب مثبت  و منفی دارد. بنابراین تجزیه و تحلیل نموده،  پس از آن خریداری فرمائید .
به یاد داشته باشید، تمام چیزهای درخشنده طلا نیستند وسرود باستانی بودائی جمع شدن طلا در سواحل مدیترانه ، قطعا” در بناهای قدیمی نبوده وبهتر از آن با بناهای نوساز در جهان  املاک و مستغلات می آید . اغلب ، آپارتمان قدیمی با متقاعد کردن خریدار به این اسطوره وبا قیمت بیشتر ازنوساز ها فروخته می شود . در واقع، همیشه ترجیح برای خرید یک آپارتمان در سن متوسط ​​و با دوام تر در استانبول می تواند یک فکر پر تلالو،باشد .
اگر در ترکیه خرید املاک  را با هدف زندگی کردن ، انجام میدهید ،  سرمایه گذاری محسوب نمیشود ، و یا اگر به قصد اجاره دادن یک آپارتمان در استانبول میخرید ، شما نیاز به دقت و مراقبت بیشتر دارید . اغلب سرمایه گذاریهائیکه برای یک دوره انجام میگیرد با هدف رشد در ارزش ملک ، عمدتا” بی نتیجه میشود . سرمایه گذار بایستی با بررسی سوابق  منطقه ای که  ملک در آن واقع شده است،  تصمیم به سرمایه گذاری آنهم برای مدت نسبتا”طولانی وبا تجزیه و تحلیل اطلاعات بنمایند . در واقع، بهترین سرمایه گذاری در زمان کاهش تقاضاست .  املاک بیش از حد گران عمدتا برای سرمایه گذاری مناسب نیستند .
اگر انگیزه  اجاره دادن  آپارتمان در استانبول دارید ، به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد مستاجر قبل از اینکه  به او اجاره دهید ضروریست . اگر مستاجر در ملک شما اقدام به  هر گونه اعمال غیر قانونی بنماید ، و حتی اگر شما  در اینمورد مطمئن نباشید ،  امکان دارد با مشکلات واقعا جدی روبرو شوید . و مشکلتان دوبرابر میشود هنگامی که شما در استانبول ویا ترکیه ساکن نباشید. آلانیا با اینشرایط داشتن یک ملک در کشوردیگرواجاره دادن آن را برای کسب درآمد، برای سرمایه گذارکلی گرفتاری به ارمغان میآورد همراه با خطر .
بنابراین،  باید مراقب  خرید املاک در استانبول بود . مهم نیست که شما یک هموطن یا یک خارجی  باشید. این نکات باید در ذهن همه باشند تا که تجربه  خرید ملک در استانبول دلپذیر گردد .