برج آتاکوله آنکارا (Atakule Tower Ankara) بلندترین برج ترکیه می باشد. اگر برای سفر به ترکیه انتخابتان تور آنکاراست، اولین چیزی که در این شهر نظرتان را به خود جلب می کند، برج آتاکوله است. املاک در آلانیا در هر نقطه ای از شهر آنکارا که باشید شما می توانید این برج را تماشا کنید و البته از بالای این برج نیز می توانید تمام شهر آنکارا را ببینید، برای شهر آنکارا که نسبت به شهر های دیگر ترکیه ، جاذبه های کمتری برای توریست ها دارد ، رفتن به بالای برج آتالوکه و دیدن تمام شهر آنکارا جزو دیدنی های آنکارا  ست و مورد علاقه گردشگران تور ترکیه میباشد.

برج آتاکوله | املاک در آلانیا

برج آتاکوله آنکارا در مرکز شهر آنکارا واقع شده است . بلندی این برج به بیش از ۴۱۰ فوت ( ۱۲۵ متر ) می رسد و در موقعیت پانورامیک قرار گرفته است یعنی در هر نقطه ای از شهر آنکارا که باشید می توانید این برج را ببینید و همینطور از بالای این برج نیز می توانید تمام شهر آنکارا را زیر پای خود ببینید. اجاره خانه در آلانیا ساخت این برج در سال ۱۹۸۷ میلادی شروع شده است و ۲ سال به طول انجامیده است و حالا از جاهای دیدنی آنکارا ست . در سال ۱۹۸۹ ساخت پتینه  برج آتاکوله آنکارا به اتمام رسید و توسط تورگوت اوزال ، رئیس جمهور وقت ترکیه افتتاح گردید و از آن تاریخ به بعد مورد استفاده عموم قرار گرفت و به عنوان نماد پایتخت ترکیه شناخته شد .

از بالای این برج می توانید تمام شهر آنکارا زیر پای خود ببینید. در بالای برج آتاکوله آنکارا یک رستوران گردان با تراس بزرگ قرار گرفته است و به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر صرف غذا از منظره شهر انکارا ترکیه لذت ببرید . فروش خانه در آلانیا در طبقات پایینی این برج نیز یکی از مراکز خرید آنکارا وجود دارد کل مرکز خرید ۵ طبقه میباشد و دارای تعدادی رستوران و کافه تریا نیز میباشد. همچنین تفریحاتی چون پرش با چتر از بالای برج از جاذبه های دیگر این شهر است.