دروازه میندوس بدروم Mindus door Bodrum یکی از اصلی ترین قسمت های شهر بدروم است. املاک در آلانیا این دروازه در غرب بدروم در خروجی شهر واقع شده است و در واقع تنها اثر باقیمانده از یک دیوار ۷ کیلومتری است که قرن چهارم پیش از میلاد توسط پادشاه ماسول، برای حفاظت از شهر باستانی هالیکارناسوس (Halicarnassus) ساخته شد.

از دیدنی های بدروم، درب میندوس است که یکی از دربهای ورودی هالی کارناسوس ترکیه بوده است. درب میندوس از دو برج تاریخی و یک شبستان داخلی که درب ورودی به شهر بدروم در پشت آن جای داشته تشکیل شده است. بازسازی مرحله اول برج و حصارهایی که در شمال این درب قرار دارند در سال ۱۹۹۹ به پایان رسیده است. ابعاد برج حدود ۷ × ۸٫۵ متر است. در روبروی این دروازه خندقی وجود دارد که بسیاری از سربازان اسکندر  سال ۳۳۴ پیش از میلاد در آن غرق شدند. در سفر با تور ترکیه از این بنا و دیگر آثار تاریخی بدروم دیدن خواهید کرد.

مرکز قایقهای تفریحی شهر زیبای بدروم

ودروم، مركز توريزم كشتيهاي تفريحي شامل ساخت، تعمير و نگهداري و بهره برداري است. ساخت قايقها به مدل كرجي در كارخانه كشتي سازي ايچملر كه اكنون نام آن به شهر بودروم عجين گشته، همانند گذشته ادامه دارد. در اين تاسيسات كه خود به اندازه كارخانه مي باشد با تكنولوژي مدرن كشتي هاي تفريحي بادباني بسيار لوكس بطول ۳۰ متر توليد مي شود. فروش خانه در آلانیا در بودروم يك لنگرگاه كشتي به ظرفيت ۲۷۵ كشتي قرار دارد. همچنين در ۱۲ منطقه نيز خدمات مربوط به تعمير و نگهداري كشتي ها انجام ميگيرد. مسابقات قايق سواري بودروم، شايد تنها مسابقه اي در نوع خود در جهان مي باشد كه افراد بي تجربه و حتي نوزادان مي توانند در آن شركت كنند. مسابقه بودروم كاپ (Bodrum-Cup) مسابقه اي است كه كرجي ها ۳۰-۱۵ متري لوكس در آن شركت ميكنند. اجاره خانه در آلانیا متقاضيان مي توانند شخصا” در مسابقه شركت كنند و يا اين كار را به كارگران كشتي سپرده و خود از زيباييهاي محيط لذت ببرند.