اگر با تور ترکیه به شهر وان سفر می کنید ، حتماٌ سری به کلیسای معروف و تاریخی این شهر بزنید . کلیسای آک دامار در شهر وان از جذابیتهای این شهر  کوچک است . املاک در آلانیا نام این کلیسا  از جزیره آختامار  گرفته شده است . جزیزه آختامار جزیرهای است  که در دریاچه وان ترکیه قرار گرفته شده است و  نام آن گرفته شده از زبان ارامنه میباشد .

سراینده برجسته ارمنی، هوانس تومانیان شعری درباره این جزیره سروده است و از روی داستان این منظومه، فیلمی هم در ارمنستان ساخته شده است. گذشته از قدمت تاریخی این کلیسا ، اهمیت آن به دلیل منظره منحصر به فرد آن است . این کلیسا در فاصله ۴۱ کیلومتری جنوب غربی شهر وان  روی جزیره آختامار واقع شده است و از هر طرف که نگاه کنید چشم انداز بی نظیری دازد .

اگر مابل هستید با پکیج های تور ترکیه به شهر وان سفر کنید ، توجه داشته باشید که فصل مسافرت به این شهر بهار و تابستان میباشد . املاک هم میتوانید  از پکیج های تورهای زمینی برای شهر وان استفاده کنید و هم میتوانید با ماشین خودتان به این شهر سفر کنید و لذت ببرید .

آبشار زیبا و فوق العاده مرادیه

آبشار مرادیه در ۸۸ کیلومتری شما شهر وان  و در ۱۰کیلومتری شهر مرادیه قرار گرفته و یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی و پایدار این منطقه است و مسافرانی که از مسیر بازرگان -چالدران – وان مسافرت می کنند می توانند از این آبشار بازدید به عمل آورند . آلانیا آبشار مرادیه در حدود  ۷۰  الی ۸۰ متر عرض و حدود ۵ الی ۶ متر ارتفاع دارد و بسیار پر آب می باشد  بطوریکه وقتی در  روبروی  آن  در فاصله  ۵۰ متری بر  روی بلندی  قرار  میگیرید  صدای  آب  مانع  از رسیدن صدای دوستان و همسفرانتان به گوش شما میشود.

برای دیدن این آبشار باید از یک پل بگذریم  پل معلقی که از سیم بوکسور و چوپ و طناب ساخته شده و  بیش از ۵۰ متر طول دارد و در  عین محکم بودن  در حالی که مسافران از روی آن رد میشوند باعث هیجان و گاهی ترس میشود که هیجان خاصی به مسافران میدهد. بعد از رد شدن از پل در روبروی آبشار قرار میگیرید و میتوانید با قرار گرفتن بر روی صخره ها از این رنگ نما طبیعت زیبا بازدید نمائید.همچنین در روبروی آبشار اتاق های چوبی به منظور چایخانه کافی شاپ و رستوران نیز وجود دارد این منطقه   در زمستان بسیار سرد بوده و کاملا سفیدپوش میشود.