آلانیا شهری ساحلی- تفریحی و محبوب واقع در جنوب شرق ساحل ترکیه است. آلانیا مقصد عمده مهاجران اروپایی به ترکیه است و بالغ بر نیم میلیون نفر جمعیت دارد، بنابراین جنب و جوش و فعالیت در تمام طول سال در این شهر مشاهده می شود. این شهر که در ناحیه مدیترانه ای ترکیه واقع شده است دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های گرم و طولانی و زمستان های گاها بارانی است. آلانیا شبه جزیره کوچکی در دریای مدیترانه است که توسط کوه های تاروس که از ساحل شهر آلانیا در برابر بادهای سرد شمالی محافظت می کنند، احاطه شده است. فروش خانه در آلانیا این شبه جزیره زیبا به دلیل دارا بودن هوای دلچسب در تمام طول سال، مشهور است و همواره تور آلانیا جریان دارد.
آب و هوای آلانیا

آلانیا هشت ماه از سال محلی خارق العاده برای تفریحات ساحلی است. میانگین دمای آب دریا در ماه آگوست حدود ۲۸ درجه سانتیگراد است و این در حالی است که در طول زمستان نیز دمای ۱۶ درجه سانتیگراد آب هنوز قابل تحمل است. بارش باران معمولا در پاییز و زمستان معمول است و به ندرت در تابستان اتفاق می افتند.
شهر آلانیا در طول سال ۳۲۰ روز نور کامل خورشید را به خود می بیند، بنابراین برای مسافرت به آلانیا در هر زمان از سال، نگران از دست دادن تابش دلچسب خورشید در این شهر نباشید. تابش خورشید در ماه جولای به ۱۳ ساعت در روز می رسد و حتی در نیمه زمستان نیز تابش قابل قبولی دارد. آلانیا جاییست که خورشید همیشه می خندد!

نواحی مدیترانه ای همیشه تابستان های گرمی دارند و آلانیا از این قضیه مستثنی نیست. دمای هوا در گرم ترین روزهای تابستان در این شهر به ۳۱ درجه سانتیگراد می رسد.
میانگین دمای آب و هوای آلانیا در طول زمستان ۱۶ درجه سانتی گراد است این یعنی مشابه روزهای بهاری در انگلستان. در سردترین روزهای زمستان دمای هوا به ۸ درجه سانتیگراد می رسد. پس اگر قصد مسافرت به آلانیا را در این فصل از سال دارید حتما لباس گرم و ضد آب (با توجه به احتمال بالای بارش) به همراه داشته باشید.
بهار و پاییز برای آن دسته از مسافرانی که میانه ای با ازدحام توریست ندارند زمان مناسبی برای سفر به آلانیا است. فروش خانه در آلانیا  با توجه به میانگین دمای آب ۱۹ درجه سانتیگراد در بهار و ۲۶ درجه سانتیگراد در پاییز، امکان انجام تفریحات ساحلی، در این فصل از سال نیز میسر است. در ادامه در مورد آب و هوای آلانیا بیشتر صحبت میکنیم.