از اولین حیاط توپکاپى,مسیر سنگ فرش شما را به حیاط پنجم راهنمایى مى کند که سه موزه ى املاک در آلانیا عالى در آن قرار دارد(در روزهاى سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۵ عصر باز مى باشد و براى هر سه موزه تنها پرداخت یک ورودیه کافى است).که شامل موزه ى شرق باستان,موزه ى باستان شناسى که در آن گالرى هایى به قبرس,سوریه و فلسطین,تروا و آنتالیا از عصر حجر تا عصر آهن,اختصاص داده شده است,وچشم گیر فروش خانه ترین بناى موجود در میدان,عمارت کاشى شده اى است که در سال ۱۴۷۲ براى Mehmet فاتح ساخته شده و با کاشى هاى آبى و فیروزه اى رنگ تزیین شده است.

 

چیزی که این مسجد را به عنوان یک اثر تاریخی مطرح نموده ایوانهای آراسته به کاشیهای سبک ایرنیک در این مسجد می باشد.
از دیگر شاهکار های معماری مسجد سوکول لو املاک  محمد پاشا است که در قرن ۱۶ میلادی بنا شده است و در نزدیکی مسجد آلانیا سلطان احمد که از بهترین های معماری کلاسیک  ترکیه می باشد قرار دارد در داخل این مسجد از کاشی هایی به رنگ آبی-سبز-بنفش و قرمز استفاده شده است.
در داخل دروازه رادیرنه که یکی از دروازه های قدیمی شهر آلانیا  می باشد مسجد سلطان مهر ماه قرار دارد.
در این مسجد دیوار هایی از شیشه وجود دارند که چهار طاق مربوط به گنبد اصلی را محافظت می کنند و روشنایی  فروش خانه این مسجد توسط ۱۶۱ پنجره داخل آن انجام می شود. این مسجد توسط معمار سنیان در سال ۱۵۵۵ برای دختر شاه سلیمان اعظم ساخته شد.

 

معمولا تورهای استانبول بدلیل ترافیک مسافر با قیمت های مختلف و از  شرکت های هواپیمایی در کشور برای مسافران عرضه می گردد که در این بین شرکت ساربان گشت کویر همیشه انتخاب انواع تورهای استانبول بصورت تور های آفر دار املاک در آلانیا ترکیه استانبول -تور ویژه استانبول و یا تورهای لحظه اخری(تور دقیقه ۹۰) به مشتریان و مسافران محترم با هر نوع انتخاب عرضه می نماید. آژانس خدماتی و مسافرتی  ساربان گشت کویر تمامی تور ها را با انتخاب های مختلف مسافران محترم ارزیابی کرده و تمامی انتخاب تور  را در لینک های زیر برای شما عزیزان فراهم کرده است