لهاسا یکی از جالب ترین شهرهای آسیایی است که رتبه اول را به خود املاک اختصاص می دهد. این شهر با داشتن آثاری چون قصر پوتالا، صومعه سرم و معبد جوخونگ یکی از مهم ترین شهرهای معنوی جهان است. به نظرمی رسد که  بوی بخور، کره گاو و رزماری هرگز هوای این شهر آلانیا را ترک نمی کنند. آنچه راجع به معبدهای آنگکور می گویند با واقعیت فرقی ندارد. اگر این معبدها را جادویی یا شهر زیبا خارق العاده بنامیم اغراق نکرده ایم. شاید اندازه، پیچیدگی های داخل، یا قدمت این معبدها باشد که آنها را تا این حد خاص و منحصر به فرد کرده است.

تماشای این منظره از سمت تبت انسان را تحت تاثیر این همه آلانیا شکوه قرار خواهد داد. اگر می خواهید آن را از پنجره خود تماشا کنید در قسمت راست مهمانخانه اورست بمانید. از این نقطه می توانید مرتفع ترین صومعه جهان را نیز ببینید.

سفر به این دشت اسرارآمیز بدون شک سفری فراموش نشدنی خواهد بود. املاک در آلانیا به جای اینکه از قسمت های مختلف یکی بعد از دیگری دیدن کنید، این سفرها را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید و به هریک از دهکده های محلی سری بزنید

اتوبوس‌های آنتالیا، شهر را به خوبی پوشش می‌دهند و کرایه‌هایشان هم ارزان است. فروش خانه بیشتر اتوبوس‌ها تهویه و تلویزیون هم دارند.

علاوه بر اتوبوس‌های عمومی، آنتالیا دولموش هم دارد. دولموش در لغت به معنی پر شهر زیبای آلانیا شده است و ممکن است یک تاکسی بزرگ، تاکسی معمولی یا مینی‌بوسی باشد که در یک مسیر معین حرکت می‌کند. دولموش‌های آنتالیا منتظر پر شدن نمی‌مانند و سر وقت راه می‌افتند، اما ممکن است در طول مسیر، برای مسافر سوار کردن زیاد معطل کنند.

ایستگاه تاکسی در آنتالیا فت و فراوان پیدا می‌شود، اما کرایه‌ها املاک زیاد ارزان نیست، تازه از دوازده شب تا ٦ صبح، یک و نیم برابر هم بیشتر می‌شود.
راننده‌تاکسی‌ها معمولاً قبول می‌کنند که توریست‌ها را در شهر بچرخانند. البته جز کرایه، پول بنزین را هم می‌گیرند؛ اما خوب، اگر آلانیا هزینه‌اش مهم نباشد، سفری است که به رفتن‌اش می‌ارزد.

خط تراموای آنتالیا، هدیه‌ای است از طرف شهر نورنبرگ آلمان. این ترموا، مسیر املاک در آلانیا بین ساحل غربی کنی‌آلتی و موزه‌ی آنتالیا؛ و شرق مرکز شهر را طی٣٠ دقیقه می‌پیماید؛ هم کرایه‌ای ارزان دارد و هم منظره‌ای تماشایی از زیباترین دیدنی‌های مرکز شهر.