پورا براتان (Pura Bratan) معبدی عظیم واقع در بالی در اندونزی می باشد که در کناره ی دریاچه ی براتان در املاک کوهستانی در مجاورت Bedugul مستقر شده است. چنین معابدی که آب فراوانی در اطراف خود دارند، وظیفه ی آب رسانی به مناطق کم آب اطراف را بر عهده دارند.

این معبد در سال ۱۶۶۳ ساخته شده و امروزه مردم بالی اکثرا مراسم مخصوص خدای آب، فروش خانه دریاچه و رودخانه را به افتخار “دوودانوو” در اینجا برگزار می کنند، زیرا این معبد جزو اصلی ترین منابع آب رسانی به نواحی اطراف بالی می باشد. اعانات زیادی نیز در اینجا به خدای شیوا ارائه می شود و مجسمه ای عظیم از بودا در درون ساختمان معبد وجود دارد.

دریاچه ی براتان با نام کوهستان مقدس نیز شناخته می شود چرا که این املاک نواحی بسیار سرسبز می باشد و با واقع شدن بر ارتفاع ۱۲۰۰ متر بالاتر از سطح دریا، هوایی استوایی و خنک دارد.

هتل پارک رویال به تازگی در سنگاپور به بهره برداری رسیده است. با گیاهان بکار رفته در این فروش خانه هتل ،و مصرف پایین انرژی آن ، این هتل یک ساختمان کاملا سبز است. در این هتل بیش از ۱۵ هزار متر مربع فضای سبز بکار رفته است.

یک باغ مخصوص گیاهان جنگل های بارانی دارد و سبزیجات هتل از همین باغ ها تامین میشود. در بیشتر بخش های این هتل از انرژی خورشیدی استفاده میگردد و برای روشنایی آن تا حد امکان از نور بیرون استفاده میشود. به همین دلیل در آلانیا مصرف انرژی کل این هتل به شدت کم شده است.با همه اینها ظاهری مدرن و زیبا یکی از خصوصیات انکار نشدنی این هتل لوکس به شمار می آید.

قلعه‌ی عظیم ریموند دو سن‌ژیل که در زبان عربی به آن قلعه‌ی سن‌جیل می‌گویند، بر املاک در آلانیا شهر طرابلس فرمان می‌راند. در سال ١١٠٢ میلادی، وقتی که ریموند دو سن‌ژیل، تپه‌ای را با چشم‌انداز دره، شهر و ساحل تصرف کرد، تصمیم گرفت قلعه‌ای بر آن بسازد.
ساختمان اصلی قلعه در سال ١٢٨٩ میلادی آتش گرفت و در سال‌های بعدی هم آسیب‌های زیادی دید. در سال ١٣٠٧ میلادی، امیر اسندمیر گورکی قلعه را بازسازی کرد و قسمت‌های دیگری هم به آن افزود، تا جایی که از بنای اول، تنها سنگ‌های شالوده‌ی آن باقی ماند.
اولین ورودی بنا، دروازه‌ای عظیم از دوران عثمانی‌هاست که حکاکی‌های روی آن هم مال سلطان سلیمان اول فروش خانه در آلانیا است که او هم یک وقتی به نوبه‌ی خودش دستور بازسازی ساختمان قلعه را داده بود. بعد از دروازه، خندقی هست که در دوره‌ی جنگ‌های صلیبی روی آن پل ساخته‌اند. داخل قلعه هم با مخلوطی از سبک‌های مختلف ساخته شده که تأثیر دوران‌های تاریخی مختلف قلعه است. با این املاک که کشف سوراخ سنبه‌های قلعه به فروش خانه تنهایی خالی از لطف نیست، اما بد نیست که برای بازدید از آن با یکی از تورهای راهنما همراه شوید تا در مورد تاریخ آن اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.
بهترین چشم‌انداز قلعه را می‌توانید از سرچشمه‌ی در آلانیا شرقی رود ابوعلی تماشا کنید؛ البته اگر بتوانید زباله‌های جمع‌شده در فصل زمستان و گل‌آلودی تابستانی آن را ندیده بگیرید.

مدرسه‌ها
از پله‌های بالای قلعه که پایین بیایید، به املاک در خیابانی می‌رسید که در سمت چپش، یک خیابان دیگر قرار دارد به اسم ریچارد ریدا. ابتدای اولین کوچه‌ی سمت راست این خیابان، مدرسه‌های المشهد و الشمسیات، کنار ورودی مسجد جامع شهر واقع شده‌اند که مربوط به سده‌ی چهاردهم فروش خانه در میلادی‌اند. در مقابل ورودی مسجد، دو مدرسه‌ی دیگر به نام‌های الخیره حسن و النوریت مربوط به همین دوران‌اند. مدرسه‌ی النوریت هنوز هم مورد استفاده است.