فروش خانه در آلانیا به چه شکلی می باشد؟

جادهٔ اقیانوس بزرگ در استرالیا با ۲۴۳ فروش خانه در آلانیا کیلومتر طول، بزرگراهی طولانی است که در امتداد ساحل ویکتوریا قرار داشته و جایگاه نهم لیست را به خود اختصاص داده است. این جاده دارای نشانه‌های شناخته‌شده‌ای مانند چشم‌انداز فوق‌العاده به سنگ‌آهک‌های طبیعی، سنگ‌های ماسه‌ای قرار گرفته در بالای صخره‌های رو به اقیانوس اطلس، جنگل‌های انبوه و پارک‌های ملی است.

«ماتایوا» یک جزیره مرجانی در مجمع الجزایر «Tuamotu» در پلینزی فرانسه در ۳۱۱ کیلومتری شمال جزیره تاهیتی است. شکل حلقه ای جزیره، لبه دهانه آتشفشانی  است که تا حدی زیر سطح دریا غرق شده است. باگذشت زمان، صخره های مرجانی در اطراف دهانه در عمق های کم ایجاد شدند و خود دهانه تبدیل به تالاب شد.

یکی از ویژگی های قابل توجه ماتیوا شبکه ای بودن آن است که در عکس های هوایی و ماهواره ای به رنگ سفید ظاهر می شود. این مرزها توسط صخره های مرجانی فرسایش یافته شکل گرفته اند و به ساختارهای خطی سنگی تبدیل شده اند که ۵۰ تا ۳۰۰ متر عرض دارند. ساختار لانه زنبوری مشبک حدود هفتاد استخر کم عمق با میانگین عمق ۸ متر را شکل داده اند. خود لبه ها حدود یک متر زیر سطح آب قرار دارند.

این جاده برای خودرو دوستان آشنا است چراکه قبلاً قسمتی از برنامهٔ تاپ گیر در آن ضبط شده است. زمانی که جیمز می و ریچارد هموند هنوز در بی‌بی‌سی بودند به این جادهٔ معروف رومانی آمدند و حالا همین جاده جایگاه نخست لیست سئات را به خود اختصاص داده است. جادهٔ چشمگیری که از کوه‌های کارپات عبور می‌کند.

فروش خانه در آلانیا

برای دیدن جادهٔ Ruta 40 که یکی از مرتفع‌ترین جاده‌های جهان است باید به آرژانتین سفر کنیم. ارتفاع این املاک در آلانیا جاده در برخی نقاط به ۵ هزار متر رسیده و طول بسیار زیادی معادل ۵۲۰۰ کیلومتر دارد. این جاده از جنوب به شمال آرژانتین به‌موازات کوه‌های آند کشیده شده و از ۲۱ پارک ملی و ۱۸ رودخانه عبور می‌کند.

اعماق مختلف این حوضچه ها و آب شفاف آن به این تالاب ظاهر موزاییکی به رنگ های آبی و سبز می دهد که از بالا قابل مشاهده است. ماتایوا مورد سکونت واقع شده اما کم جمعیت است. تنها دهکده آن «پاهوآ» یک گذرگاه باریک دارد که تالاب را به دریا متصل می کند. گذرگاه ۱۱۰ متر طول دارد اما تنها چند فوت عمق دارد و قابل کشتیرانی نیست. یک آب بند بتنی دو نیمه روستا را به هم متصل می کند و طولانی ترین پل در پلینزی فرانسه به شمار می رود. بیشتر این جزیره مرجانی ۱۰ کیلومتری با جنگل پوشیده شده است.

ماتایوا ذخایر غنی فسفات دارد اما مردم محلی و فعالان حفاظت اکوسیستم تا کنون با موفقیت معدنچیان را از این منطقه دور نگه داشته اند. بهره برداری از فسفات در ذخایر مشابه در نائورو، جزیره ای در میکرونزی، جزیره را به ویرانه تبدیل و غیرقابل سکونت کرده است. ساکنان ماتایوا نمی خواهند بهشتشان به چنین سرنوشتی دچار شود به همین دلیل از راه ماهیگیری و کشت وانیل و نارگیل و گردشگری اقتصاد خود را می گردانند.این جاده در ارتفاع ۲۷۵۷ متری واقع است و دارای ۴۸ گردنه و مناظری چشمگیر است. این جاده به خاطر قرار گرفتن در بالاترین ارتفاع کوه‌های آلپ شرقی مشهور است. Stelvio Pass با ۲۴ کیلومتر طول و شیب متوسط ۷٫۶ درصد یکی از سخت‌ترین مراحل مسابقات دوچرخه‌سواری Giro d’Italia ایتالیا محسوب می‌شود. گفته می‌شود که SUV آیندهٔ آلفارومئو نام خود را از این جاده گرفته است.

سئات مدال برنز زیباترین جاده‌های جهان را به جادهٔ Furka Pass در سوئیس داده است که با نمایش در فیلم جیمز باند Goldfinger در سال ۱۹۶۴ به‌خوبی شناخته شد. این جاده از یکی از بالاترین کوه‌های اروپا عبور کرده و درست در وسط کوه‌های آلپ در فروش خانه در آلانیا سوئیس واقع است. این جاده مناظری تماشایی دارد.